מערכת בינה עסקית

מערכת בינה עסקית (BI) מהי? כיצד מערכת כזו יכולה לעזור לארגון שלך?
מה ההבדל בין שימוש בדוחות? שימוש באקסל? ושימוש במערכת Business Inteligence ? על כך ועוד במאמר הבא

מהי מערכת בינה עסקית? 
על מנת לספק לארגון דוחות מקיפים המכילים מידע רלוונטי וחשוב למחלקות השונות בארגון פותחו מערכות שונות המציגות את המידע בטבלאות.
מערכת BI מספקת את הדוחות הטבלאיים באמצעות גרפים הניתנים לצפייה ויזואלית נוחה וידידותית. הגרפים מאפשרים תצוגה נוחה וצבעונית של פרמטרים קריטיים לארגון.

מערכת BI מציגה למקבלי ההחלטות בארגון מידע המאפשר לקבל החלטות עסקיות המבוססות על מידע מדויק ומחושב. ניתן לעקוב אחר מוקדי רוח או הפסד כך שהטיפול במשברים יהיה מהיר ומיידי. 
משתמשי מערכת רבים טוענים שלפני השימוש במערכת BI הם היו ממש "עיוורים", קבלת ההחלטות היתה קשה יותר ולקחה זמן רב יותר. עומס המידע, והיכולות לנתח מידע רב באמצעות טבלאות מקשה על יכולת הניתוח והראייה המרחבית הכוללת.

הצורך בהיערכות לשינויים עתידיים הפך להיות מרכיב מהותי עבור מקבלי החלטות בארגון.:הכנה מראש לשינויים בשערי מטבע, עלות חומרי גלם, קווי מוצר ועוד עשויה להוות גורם מכריע בין הצלחה לכישלון. באמצעות בניית מספר תרחישים אפשריים ע"י שינוי פרמטרים ניתן ליצור תחזית להמשך, ולהגיב  בצורה נכונה ומהירה לעתיד לבוא.

אז איך וייזנט יכולה לעזור לך ל"לראות פשוט" 
וייזנט, בשיתוף עם חברת POV מספקת מערכת BI מתקדמת, חכמה ופשוטה לתפעול המאפשרת לך לראות את התמונה המלאה של הארגון שלך. נקודות החוזק של המערכת שלנו מאפשרות לך:  All in 1 - שלושת האלמנטים המרכזיים ב-BI במקום אחד– דשבורדים , דוחות , תחקור.
BI תפעולי - התוכנה מאפשרת להציג נתונים מעובדים בתהליכי batch לצד נתוני זמן אמת. באמצעות שילוב יכולות אלו ניתן לקבל מהמערכת פרט ל BI-המסורתי גם BI –תפעולי.
התאמה אישית -  מאפשרת לייצר בקלות ומהירות פתרון מותאם בדיוק לצורך ספציפי.

יש לקוחות ששאלו בתחילת הדרך מה ההבדל בין שימוש באקסל לשימוש במערכת בינה עסקית? 
אז זהו... שקיימים הבדלים רבים ומהותיים. שימוש באקסל ואילו הם: 
ריבוי משתמשים – בסביבה רבת משתמשים קשה מאוד לנהל ולעקוב אחר גיליונות האקסל.
להבדיל מהאקסל, במערכת שלנו מאפשרת עבודה בו-זמנית על קבצים תוך שמירה על אותנטיות המידע.
חיסכון בזמן עבודה –באמצעות POV WIZENET תחסוך זמן עבודה יקר יחסית לעבודה עם אקסל.
פשוט יותר– קיים קושי לנהל ניתוחים מורכבים באקסל, למשל הצגת נתונים ממספר מקורות מידע באופן מאוחד.
ויזואליות נוחה –ישנו קושי לראות את הנתונים הרלוונטיים בטבלת אקסל לעומת ממשק המשתמש הדוחות הנוח של POV 
נתוני זמן אמת – POV להבדיל מהאקסל, מציג נתוני זמן אמת 

מסכים שיש הבדל מהותי וחשוב בין שימוש במערכת Businnes Inteligent לבין שימוש בדוחות אחרים? רוצה גם אתה לראות את כל הארגון שלך באופן ויזואלי?